Sobota, 15 czerwca 2024

Druk mobilny

22 września 2020

Ponieważ zależność od urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, stale rośnie, ważne jest, aby nowoczesne biuro ewoluowało wraz z dostępną technologią.

Dzięki temu, że proces drukowania jest bardziej wydajny i intuicyjny, drukowanie mobilne pozwala dużej liczbie użytkowników na bezprzewodowe korzystanie z pełnego zakresu funkcji nowoczesnej drukarki.

Airprint

Airprint jest oficjalną aplikacją drukującą dla produktów Apple, ułatwiającą użytkownikom iPadów, iPhone'ów i iPodów drukowanie bezpośrednio z ich urządzeń. Duża penetracja rynku przez produkty Apple sprawia, że wydruki Airprint-ready są niezwykle przydatne w nowoczesnym środowisku biurowym.

Wiele produktów Apple, w tym MacBooki, iPody i iPady, można połączyć z drukarkami bezprzewodowymi za pośrednictwem aplikacji AirPrint. Ta natywna aplikacja sprawia, że drukowanie z urządzeń firmy Apple jest niezwykle proste dzięki procesowi dwóch dotknięć.

Aby wydrukować szeroką gamę dokumentów za pomocą drukarki obsługującej AirPrint, wystarczy kliknąć 'Udostępnij' i wybrać 'Drukuj'. Urządzenie znajdzie wtedy dowolną drukarkę obsługującą AirPrint i zapewni Ci wybór drukarek do użycia.

Google Cloud Print

Google Cloud Print pomaga użytkownikom systemu Android wydajniej drukować ze swojego smartfonu lub tabletu. Łącząc się bezpośrednio z usługą Google Cloud, użytkownicy systemu Android mogą łatwiej drukować z niemal dowolnego miejsca.

Każde urządzenie, które korzysta z systemu operacyjnego Android, może drukować za pomocą aplikacji Google Cloud Print, klikając po prostu 'Udostępnij'.

Korzystając z GPS, usługa Google Cloud Print umożliwia drukowanie z drukarek w połowie świata. Jeśli więc w biurze potrzebny jest dokument z telefonu, można go po prostu ustawić na zdalne drukowanie bez konieczności wysyłania dokumentacji pocztą elektroniczną do współpracowników.

Aplikacje Mobile Printing Apps

Wszyscy wielcy producenci drukarek opracowali własne aplikacje do druku, dzięki czemu proces drukowania jest znacznie prostszy i wydajniejszy. Wiele z tych aplikacji jest dostarczanych z drukarką na dysku programowym lub można je pobrać za darmo ze strony internetowej producenta.

Drukowanie bezprzewodowe

Usuwając potrzebę stosowania niebezpiecznych przewodów, druk bezprzewodowy przyczynił się do zwiększenia wydajności drukowania zarówno w domu, jak i w biurze. Ta nowoczesna metoda druku, połączona z bezprzewodowym Internetem, zapewnia bezproblemowe drukowanie dla większej liczby użytkowników.

Korzyści płynące z druku bezprzewodowego

Drukowanie bezprzewodowe może pomóc wielu członkom zespołu biurowego w jednoczesnym wykorzystaniu pełnego zakresu funkcji drukarki. Niwelując potrzebę połączeń przewodowych, wszystkie drukarki i urządzenia przenośne w sieci bezprzewodowej mogą korzystać z drukarki.

Co więcej, brak nieestetycznych przewodów ma praktyczne i estetyczne zalety, zmniejszając ryzyko potknięcia się i ryzyko pożarów elektrycznych.

Drukarki przenośne

Drukarki ręczne i przenośne są idealne dla profesjonalistów, którzy dużo podróżują. Dzięki możliwości podłączenia do urządzeń przenośnych, na tych stosunkowo niewielkich urządzeniach można wykonać szeroki zakres zadań.