Sobota, 23 września 2023

Porady dotyczące tuszu i tonera

15 września 2020

Kiedy szukasz nowej drukarki, bardzo ważne jest, aby ustalić, czy Twoja firma może sobie pozwolić na prowadzenie jej w dłuższej perspektywie. Łatwo jest pominąć fakt, że drukarka nie jest jednorazowym kosztem, ale stałą inwestycją ze względu na materiały eksploatacyjne, które są potrzebne do jej użytkowania.

Kupując atrament lub toner do drukarki, musisz najpierw dowiedzieć się kilku rzeczy, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze i kupić odpowiednie materiały eksploatacyjne do urządzenia.

Wkłady z tuszem

Kiedy masz drukarkę atramentową, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, jest przyjrzenie się reklamowanej pojemności jej wkładów z atramentem. Pozwoli to określić, ile wydruków można się spodziewać, zanim się skończy.

Jeśli masz nadzieję znaleźć najtańszy atrament do drukarki, który jest kompatybilny z urządzeniem, biorąc pod uwagę koszt wkładu i pojemność, można opracować koszt za stronę, co ułatwi podjęcie decyzji.

Ważne jest, aby pamiętać, że pojemność na pudełkach jest tylko szacunkowa, co jest robione na podstawie wytycznych normy branżowej ISO 247111. Gęstość tuszu jest najważniejszym czynnikiem przy określaniu, ile stron może zostać wydrukowanych przez Twój wkład.

Tutaj, w firmie Printerland, zalecamy korzystanie z własnych wkładów z atramentem producenta drukarki, aby nie napotkać żadnych problemów z kompatybilnością lub cierpieć z powodu słabej jakości wydruków.

Ile stron może wyprodukować dany wkład, zazwyczaj opiera się na standardowym 5% pokryciu.

Pojedyncze wkłady kolorowe

Wiele najlepszych drukarek wykorzystuje skalę CMYK, wykorzystując różne tony, takie jak magenta, cyjan, żółć i klucz (czarny), aby uzyskać pełne spektrum kolorów.

Niektóre drukarki obsługują pojedyncze kartridże kolorowe i wymagają od użytkowników inwestycji w cztery różne kolory, dzięki czemu Twoja drukarka może produkować pełną paletę kolorów. Te typy wkładów są niezwykle korzystne, ponieważ mogą zmniejszyć ilość odpadów eksploatacyjnych, co z kolei czyni je bardziej ekonomicznymi. Gdy skończy się pojedynczy wkład, nie marnuje się tuszu.

Blokuj wkłady kolorowe

Drukarki, które obsługują wkłady z kolorem blokowym, w większości przypadków mają możliwość obsługi tylko dwóch wkładów, z których jeden jest zarezerwowany na czarny, a drugi na cyjan, magenta i żółty.

Ten drugi wkład wymaga wymiany, gdy skończy się tylko jeden z kolorów, co prowadzi do marnowania atramentu.

Z drugiej strony, wkłady z kolorowymi wkładami blokowymi mogą być jednym z najbardziej wydajnych materiałów eksploatacyjnych w drukarkach domowych, które nie wymagają regularnej wymiany kolorowych wydruków ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na wymianę.

Atrament stały

Jeśli jesteś właścicielem drukarki na stały atrament, możesz być świadomy, że wkłady z atramentem topią się w tych urządzeniach, co oznacza, że jakość druku jest bardziej szczegółowa.

Wkłady te są przyjazne dla środowiska i wymagają bardzo małej przestrzeni do przechowywania.

Wkłady z tonerem

Jednym z głównych elementów składowych drukarek laserowych są kasety z tonerem, które współpracują z zespołem bębna.

Kaseta zawiera zarówno proszek z tonerem, jak i środki barwiące, które rzutują obraz na bębny, a rezultat końcowy replikuje się na papier w drukarce.

Opakowania z tonerem

Tak jak wszystkie codzienne rzeczy, lepiej kupować luzem!

Kombinowane pakiety kolorów mogą prowadzić do znacznych oszczędności w miarę upływu czasu.

Konsumenci, którzy regularnie potrzebują kolorowego druku, najbardziej skorzystają z tych pakietów wartości, zwłaszcza jeśli mogą wykorzystać wszystkie wkłady w inteligentny sposób i zapewnić przestrzeganie wszelkich wytycznych dotyczących przechowywania, aby utrzymać toner w najlepszym stanie.

Kasety XL

Niektóre z najbardziej elastycznych i wszechstronnych modeli drukujących mają pojemność pozwalającą na obsługę wkładów XL i mogą ostatecznie obniżyć koszty farby w czasie, ponieważ koszt pojemności jest mniejszy.

Z perspektywy producenta, mniejsza ilość opakowań może obniżyć koszty, pomagając konsumentowi zaoszczędzić pieniądze w czasie, gdy inwestuje w kasetę XL.

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020