Sobota, 15 czerwca 2024

Kupno Vs. Leasing Vs. Wynajmowanie drukarki

16 czerwca 2021

Podobnie jak telefony, komputery i projektory, drukarka jest niezbędnym urządzeniem automatyki biurowej. Jednak, jak koszt tych maszyn zazwyczaj zajmuje duży kawałek off budżetu, rozważania o tym, czy kupić, dzierżawić lub wynająć drukarki jest wspólne rozważania dla większości firm. W tym artykule omówimy różnice oraz przede wszystkim z czym się wiąże zakup drukarki, leasing drukarki i dzierżawa drukarki.

Kupno vs. Leasing vs. Wynajem - koszt

Mówiąc prościej, zakup drukarki jest jednorazowa wymiana pieniędzy na aktywa. Ta opcja często wymaga ogromnej, z góry kwoty pieniędzy. To może być zbyt kosztowne dla początkujących firm, które są bootstrapped dla gotówki i dla firm z małym lub napięty przepływ środków pieniężnych. Rozważana jest tu kwestia kosztu alternatywnego - czy ta zryczałtowana kwota pieniędzy powinna być wykorzystana na zakup drukarki, czy też może być lepiej wykorzystana na inne inwestycje?

Kosztowo, dzierżawa lub wynajem drukarki jest bardziej opłacalne, ponieważ w przeciwieństwie do zakupu, leasing i wynajem nie mają z góry nakładów kapitałowych. Zamiast tego, stała miesięczna płatność zostanie określona i wzajemnie uzgodniona z góry. W ten sposób firmy zachowują swój kapitał obrotowy i mogą elastycznie wybierać pomiędzy leasingiem a dzierżawą.

Umowy długoterminowe a krótkoterminowe

Typowy okres umowy leasingu lub wynajmu może wynosić od 3 do 5 lat. Naturalnie, dłuższy czas trwania umowy przekłada się na niższą miesięczną ratę, ponieważ kwota główna jest amortyzowana przez dłuższy okres. Jest to dobra opcja dla firm o wysokim wskaźniku wykorzystania drukarek.

To powiedziawszy, istnieją krótkie okresy dzierżawy w zakresie od kilku miesięcy do roku, jak również. Jeśli firma nie jest pewna swoich perspektyw biznesowych lub ma niski wskaźnik wykorzystania, to będzie najlepiej iść z krótkoterminowego leasingu lub umowy najmu drukarki zamiast zakupu jednego. Takie firmy mogą również rozważyć odnowioną maszynę, jak to będzie bardziej przystępne.

Poprzez dzierżawę lub wynajem zamiast zakupu drukarki, to również pomaga zabezpieczyć się przed starzeniem się z szybkiego i stale rozwijającego się cyklu technologicznego. Opcja odświeżenia technologii, która pozwala firmom uaktualnić istniejącą infrastrukturę IT w regularnym harmonogramie, jest zwykle dostępna w dłuższej perspektywie czasowej. W przeciwnym razie, upewnij się, że pytasz o tę opcję.

Kupno vs. Leasing vs. Wynajem - usługi serwisowe

Drukarki wymagają stałej konserwacji. Niektóre usługi konserwacyjne obejmują robociznę przy usuwaniu awarii, wymianę części zamiennych oraz uzupełnianie tonera i materiałów eksploatacyjnych.

Przy zakupie drukarki usługi serwisowe są zazwyczaj ograniczone do określonego okresu gwarancji lub czasami w ogóle nie są uwzględniane. Podobnie w przypadku leasingu drukarki, urządzenie jest oddawane w leasing przez leasingodawcę leasingobiorcy. Odpowiedzialność za konserwację spoczywa na leasingobiorcy, co oznacza, że usługi serwisowe nie są w ogóle wliczone w cenę. Jednak w niektórych przypadkach umowa serwisowa może być dodana oddzielnie od umowy leasingowej.

Z drugiej strony, w przypadku dzierżawy drukarki, dostawca usług zapewnia pełną i kompleksową umowę serwisową, która stanowi uzupełnienie umowy dzierżawy. Ta umowa konserwacyjna oferowana jest w formie licznika kliknięć, który pobiera koszt za każde kliknięcie dla każdego wydruku monochromatycznego i kolorowego. W zamian, wszystkie tonery, materiały eksploatacyjne i części zamienne będą wliczone w cenę.

Ponieważ maszyny te wymagają stałej konserwacji, dzierżawa drukarki zapewni najlepszy stosunek jakości do ceny. Jest to punkt, który warto rozważyć.

laptop i drukarka

Przedstawiamy usługę Managed Print Services...

Managed Print Services, w skrócie MPS, to usługa polegająca na zarządzaniu wszystkimi aspektami potrzeb Twojej firmy w zakresie drukowania. Urządzenia obejmują drukarki, kopiarki, skanery i faksy, a usługi zarządzane obejmują konserwację i uzupełnianie tonera. Należy myśleć o MPS jako o pakiecie all-in-one oferowanym za miesięczną opłatą przez dostawców usług druku. Niektórzy z tych dostawców poszli o krok dalej, umożliwiając gromadzenie danych, które śledzą wykorzystanie druku aż do poziomu działu.

Podsumowanie

Podsumowując, decyzja o tym, czy kupić, wydzierżawić czy wynająć drukarkę zależy ostatecznie od możliwości wydatkowych firmy, jak również od jej zapotrzebowania na druk. Powszechnie, firmy mają tendencję do znalezienia większej wartości w dzierżawie kopiarki, ponieważ kwota ryczałtowa nie jest potrzebna, a to pochodzi z usług konserwacji. Dlaczego jednak nie pójść o krok dalej i nie skorzystać z usług Managed Print Services? Usługi MPS nie tylko opierają się na schemacie miesięcznych płatności, ale także zapewniają większą wartość, ponieważ świadczone usługi to o wiele więcej niż tylko usługi konserwacyjne.

Dodatkowa wskazówka: Kryteria wyboru drukarki

Na zakończenie, oto kilka punktów do rozważenia przy wyborze urządzenia:

 • Monochromatyczne czy kolorowe?
 • Czy istnieje wymóg kolorowych wydruków?
 • Jednofunkcyjne czy wielofunkcyjne?
 • Drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Które funkcje są wymagane?
 • Zakres prędkości drukowania?
 • Urządzenie o większej prędkości druku jest zalecane dla większej wydajności.
 • Średnie miesięczne wykorzystanie?
 • Urządzenie o wyższym cyklu pracy jest zalecane dla wydruków wysokonakładowych.
 • Opcje wykańczania?
 • Niektóre opcje obejmują falcowanie, zszywanie, dziurkowanie i zszywanie siodłowe. Czy istnieje zapotrzebowanie na takie opcje?
 • Funkcje i funkcjonalność?
 • Niektóre funkcje obejmują kopiowanie dokumentów tożsamości, szyfrowanie PDF, druk zabezpieczony i drukowanie podążające za mną. Czy istnieje zapotrzebowanie na takie funkcje?
 • Zgodność z określonymi wymaganiami dotyczącymi drukowania
 • Niektóre wymagania dotyczące zgodności obejmują drukowanie mobilne, obsługę SAP, AirPrint i AS400. Czy istnieje wymóg kompatybilności tego typu?
 • Integracja rozwiązań?
 • Niektóre rozwiązania obejmują Skanowanie do OneDrive, Google Drive i rozwiązania do elektronicznego zarządzania dokumentami. Czy istnieje wymaganie dotyczące takich integracji?

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020