Sobota, 15 czerwca 2024

Kiedy możesz potrzebować druków akcydensowych?

21 listopada 2019

Druki akcydensowe to bardzo popularne wyroby poligraficzne. Są przydatne zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Do tych druków należą między innymi wizytówki, ulotki, druki, z których w swojej codziennej pracy korzystają urzędnicy, pracownicy działów księgowości, szkoły. Druki akcydensowe bardzo często mają postać małych książeczek, dzięki temu można je łatwo przechować. Powstają one z papieru o formacie A4, A5 lub Ac wysokiej jakości.

Rodzaje druków akcydensowych, które oferuje rynek

Akcydensy zostały podzielone na dwa podstawowe rodzaje. Rodzaj pierwszy obejmuje druki, które są wykorzystywane przez pracowników biurowych, w kancelariach i urzędach. Do tej kategorii druków należą także wykorzystywane na pocztach i w komunikacji miejskiej. Są to pocztowe i płatnicze blankiety, różnego rodzaju formularze oraz bilety. Pierwszej grupy druków akcydensowych możemy więc potrzebować, aby dokonać identyfikacji osób, dokonać stosownych opłat czy też do załatwienia urzędowych formalności. Drugi rodzaj to akcydensy informacyjne. Ich zadaniem jest przekazanie ważnych informacji. Do tej kategorii należą więc ulotki, wizytówki, prospekty i afisze. Z tymi drukami akcydensowymi spotykamy się na co dzień na ulicach, w kawiarniach i restauracjach, na szkoleniach, kursach, w urzędach.

Druki kadrowe jednym z rodzajów druków akcydensowych

Druki kadrowe stanowią bardzo dużą grupę akcydensów. Ten rodzaj druków został specjalnie zaprojektowany z myślą o pracownikach działów HR, księgowości i rachunkowości. Wśród tych druków wyróżnić można różne rodzaje. W efekcie możliwości ich wykorzystania są bardzo szerokie. Wśród tych druków wyróżnić można między innymi takie, które są przeznaczone do ewidencji czasu pracy. Druki te służą nie tylko do ewidencjonowania czasu pracy, ale także do prawidłowego wyliczenia wynagrodzenia, które poszczególnym pracownikom przysługuje za przepracowane w danym okresie rozliczeniowym godziny. Produktem, który może to zadanie jeszcze bardziej ułatwić jest druk lista obecności wykonany na papierze offsetowym.

Druk ten ma postać bloczku złożonego z 40 kartek formatu A4. Do druków kadrowych zaliczamy także umowy z pracownikami. Do tych druków należą umowy o pracę oraz umowy o dzieło. Dzięki tym drukom praca w działach HR przebiega zdecydowanie szybciej. Druki umów z pracownikami zostały wykonane na papierze samokopiującym o formacie A4. Wśród druków kadrowych są także świadectwa pracy, przepustki, wnioski i karty urlopowe. Bardzo przydatnymi drukami kadrowymi są także karty delegacyjne. Dzięki nim kontrolowanie dni oraz wydatków pracowników podczas służbowych wyjazdów jest zdecydowanie prostsze.

Druki księgowe i kasowe

Pomagają w utrzymaniu porządku w przepływie gotówki, ułatwiają również jego monitorowanie. Do ich wykonania używany jest papier samokopiujący. Dzięki temu pracochłonne wypełnianie dokumentacji odeszło do przeszłości. Rodzajów druków kasowych i księgowych jest całkiem sporo. Druk „raport obrotu” ma format A4 i jest jednym z najważniejszych druków księgowych.

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020