Sobota, 23 września 2023

InkJet Vs. Drukarki laserowe

28 września 2020

Chcesz kupić drukarkę, czy wymienić tę, którą już masz? Może zmieniły się Twoje potrzeby w zakresie druku i chcesz kupić inny typ drukarki.

Dwoma dużymi rywalami są drukarki atramentowe i laserowe, więc w duchu bokserskiego pierścienia, potężnego kwadratowego koła, przygotowaliśmy opowieść o taśmie dla głównych cech tych potężnych zawodników.

Jedno jest pewne, #drukarze, jak bokserzy, być może, są znacznie bardziej zwinni i szybcy niż kiedykolwiek wcześniej. Więc wszystko, co musisz zrobić, to postawić na najlepszą dla ciebie.

DRUKARKI ATRAMENTOWE

JAKOŚĆ DRUKOWANIA

#Inkjety zawsze były postrzegane jako najlepsze do kolorowej grafiki, ze zdjęciami wyglądającymi prawie jak z foto-lab. Wydajne przy drukowaniu dokumentów tekstowych i zdolne do obsługi różnych rodzajów papieru.

SPEED

Począwszy od około 15 stron na minutę w przypadku papieru A4, prędkość jest więcej niż wystarczająca dla krótkich serii wydruków w małej firmie lub biurze domowym. Jednak w przypadku druku kolorowego i fotografii prędkość może być mniejsza.

WORKLOAD

Przynosi sporą dawkę siły przebywania: jest dobry w wyrzucaniu jej przy obciążeniu 50 do 200 stron dziennie. Wiele z nich oferuje drukowanie dwustronne.

INK AND TONER

Dysze atramentowe wykorzystują kropelki atramentu, przy czym ciecz rozpylana jest z dużą prędkością na stronę. Niektóre z nich mają jeden wkład na atrament cyjanowy, magenta i żółty, a drugi na czarny. Inne mają osobne kartridże dla każdego koloru.

KOSZTY KARTRIDŻA

Wkłady do drukarek atramentowych są początkowo tańsze do kupienia. Mają one mniejszą pojemność druku, więc koszty ich dostawy mogą być wyższe. Różnią się one jednak w zależności od tego, czy drukarka ma jeden kolor, czy też oddzielne wkłady kolorowe - te drugie mogą być bardziej ekonomiczne. Drukarka atramentowa używa również dodatkowego atramentu do konserwacji głowic drukujących w okresach nieregularnego użytkowania.

MODE

Drukarki atramentowe są dostępne w formacie wielofunkcyjnym, dzięki czemu mogą na przykład faksować, kopiować i skanować. Dostępne są w wersji z płaskim łożem, co pozwala na kopiowanie stron książek, zdjęć i innych przedmiotów, których może nie chcieć włożyć przez szczelinę w modelu z kartkami. Należy pamiętać, że jeśli jedna z funkcji przestanie działać, może być konieczna naprawa lub wymiana całego urządzenia.

DODATKOWE FUNKCJE

Drukarki przenośne; port USB dla systemu Windows lub Mac; bezprzewodowa łączność Bluetooth, Wi-Fi lub podczerwieni.

DRUKARKI LASEROWE

JAKOŚĆ DRUKOWANIA

#Drukarki laserowe pakują dziurkacz, gdy chodzi o obsługę wysokonakładowych czarno-białych dokumentów tekstowych. Są one idealne dla większych firm lub tych, które potrzebują ostrych i wyrazistych wydruków tekstowych, na przykład prawników lub księgowych. Nie są tak biegli w posługiwaniu się kolorowym drukiem i zdjęciami, ani w drukowaniu na papierze specjalistycznym.

SPEED

Bardzo zwinne, z szybkim, szybkim drukowaniem, od około 28 stron na minutę dla formatu A4 w czerni i bieli.

WORKLOAD

Duża siła przebicia: zdolność do pracy przy wymagającym obciążeniu kilkuset stron dziennie. Wiele z nich oferuje automatyczne drukowanie dwustronne.

INK AND TONER

Drukarka laserowa działa jak kopiarka zwykłego papieru. Drukuje obrazy poprzez przeniesienie suchej, sproszkowanej farby drukarskiej lub tonera na papier przechodzący przez naładowany elektrycznie bęben. Proces ten umożliwia drukowanie wyraźnego czarno-białego tekstu.

KOSZTY KARTRIDŻA

Zależy to od tego, czy wybierzesz drukarkę mono czy kolorową. W przeciwieństwie do czarno-białych drukarek laserowych, drukarki kolorowe używają czterech kaset z tonerem, więc koszty mogą być wyższe niż w przypadku drukarki atramentowej, pomimo większej pojemności kasety z tonerem laserowym.

MODE

Wielofunkcyjne drukarki laserowe zapewniają wyższą jakość i większą prędkość druku. Mogą one skanować, kopiować i faksować, a większość z nich posiada podajnik do kopiowania wielostronicowego. Należy pamiętać, że jeśli jedna z funkcji przestanie działać, może być konieczna naprawa lub wymiana całego urządzenia.

DODATKOWE FUNKCJE

Port USB dla systemu Windows lub Mac; bezprzewodowa łączność Bluetooth, Wi-Fi lub podczerwieni; drukowanie na płytach CD/DVD

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020