Wtorek, 5 grudnia 2023

Najlepsze wskazówki dotyczące oszczędzania tuszu w biznesie

7 września 2020

ZNAJDŹ SWOJE NAJBARDZIEJ EKONOMICZNE USTAWIENIE DOMYŚLNE

Masz do wyboru różne opcje, od drukowania zawsze w trybie roboczym dla urządzenia atramentowego po ustawienie drukarki w trybie oszczędzania tuszu lub toneru.

ZMIANA ROZDZIELCZOŚCI DRUKU

Jeśli posiadasz drukarkę laserową, możesz regulować rozdzielczość. Przy niższej rozdzielczości - mniejszej liczbie punktów na cal (DPI) - wydruk lub obraz nie będzie tak ostry, ale zużyjesz mniej tonera i uzyskasz szybsze wydruki. Wyższą rozdzielczość należy stosować w przypadku dokumentów, w których konieczne jest uzyskanie efektu wizualnego.

ZMIEŃ GĘSTOŚĆ DRUKU

Jeśli używasz drukarki wielofunkcyjnej, możesz zmniejszyć gęstość druku, która mierzy ciemność drukowanej strony. Pozwoli to na uzyskanie lżejszych wydruków, które są doskonale akceptowalne w przypadku dokumentów krótkoterminowych, ale przedłuży żywotność tonera. Zawsze można zmienić gęstość druku w przypadku drukowania ważnych dokumentów.

NIE PRZEJMUJ SIĘ OSTRZEŻENIAMI "OUT OF INK".

Wkłady z atramentem na ogół nie wyczerpują się, gdy tylko pojawi się alarm. Wkrótce dowiesz się, ile zostało pojemności, aby bezpiecznie kontynuować drukowanie. Oczywiście, jeśli zbliża się krytyczny dokument, wymień wkład w odpowiednim czasie.

ZASTANÓW SIĘ, ZANIM KLIKNIESZ

Czy istnieją strony z zastrzeżeniami, które nie muszą być drukowane? Czy musisz dołączyć każdą odpowiedź na swój e-mail? Ponadto, przejdź do podglądu wydruku, aby sprawdzić stronę, ponieważ niektóre dokumenty nie będą drukowane w ten sam sposób, jak wyglądają na ekranie. Zużyjesz mniej, a także zaoszczędzisz papier.

CZYSTE DYSZE DRUKARKI

Dobra konserwacja może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy. Dysze drukarek mogą zostać zagniecione wyschniętym tuszem, co powoduje ich marnotrawstwo, dlatego należy czyścić głowice dysz w regularnych odstępach kilku tygodni. Rób to częściej , jeśli drukujesz w dużych ilościach.

SŁUCHAJ SWOJEJ DRUKARKI

Za każdym razem, gdy drukarka włącza zasilanie, czyści swoje głowice i zużywa atrament, więc czy zostawiasz ją włączoną pomiędzy zadaniami, czy też wprowadzasz ją w stan czuwania? Który? test pokazał, że każda marka zachowywała się inaczej, więc oferuje następującą wskazówkę: "Jeśli twoja drukarka brzmi, jakby czyściła swoje głowice za każdym razem, gdy włączasz ją z zimna, tańsze może być pozostawienie jej włączonej na stałe i pozostawienie jej w trybie uśpienia".

WYBIERZ STRONY INTERNETOWE PRZYJAZNE DLA DRUKARKI

Drukarki pobierają atrament podczas drukowania stron internetowych, z banerami, grafikami i paskami bocznymi. A strony internetowe mogą przebiegać do kilku arkuszy A4. Szukaj więc przycisku przyjaznego drukarce i oszczędzaj na atramencie i papierze.

CZY NAPRAWDĘ MUSISZ DRUKOWAĆ?

Jest teraz wiele innych sposobów udostępniania dokumentów, pomyśldwa razy, zanim wydrukujesz coś dla współpracowników. Jeśli masz do czynienia z materiałami referencyjnymi, być może mógłbyś zapisać dokumenty w formacie PDF i zarchiwizować je, zamiast drukować je, aby umieścić je w pliku.

PRZEJŚCIE NA CZCIONKI PRZYJAZNE DLA ATRAMENTU

Wybierz jedną z nich, która zużywa mniej tuszu. Na przykład, używając Century Gothic można zaoszczędzić 30% więcej tuszu niż używając Arial. W Internecie można również znaleźć darmowe "eko-czcionki", specjalnie zaprojektowane tak, aby zużywały mniej atramentu.

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020