Wtorek, 5 grudnia 2023

Najlepsze oprogramowanie zabezpieczające do ochrony drukarki

17 września 2020

Wygląda na to, że dzień nie minie bez firmy cierpiącej na masowe naruszenie bezpieczeństwa. Można by argumentować, że staje się to powszechne. Dzisiejsi hakerzy są sprytni i mają środki, aby wyrządzić poważne szkody komputerom na całym świecie, instalując złośliwy sprzęt.

Ponieważ coraz więcej dzisiejszych drukarek wielofunkcyjnych może pochwalić się możliwością pracy w sieci bezprzewodowej, oferują one użytkownikom najwyższą wygodę. Niestety, pozostawia to je również szeroko otwarte na wirusy lub włamania z zewnątrz.

Dzielimy się najlepszym oprogramowaniem zabezpieczającym, jakie można uzyskać, aby chronić swoją drukarkę Xerox, HP lub Samsung:

Dlaczego bezpieczeństwo drukarek jest ważne?

Drukarki wielofunkcyjne są tak samo narażone na kontakt z wirusami lub złośliwym oprogramowaniem, jak komputery.

Charakter sieci bezprzewodowych, które umożliwiają ludziom wysyłanie danych do drukarek, oznacza, że są oni podatni na ingerencję sił zewnętrznych.
Nawet po wydrukowaniu plików, nadal istnieje niebezpieczeństwo, że zadania będą przechowywane w kolejce drukowania na urządzeniu.

Każdy, kto zamierza włamać się do sieci, z której korzysta Twoja firma i ukraść informacje o Twojej firmie, może to zrobić, jeśli Twoja drukarka nie jest bezpieczna. Naprawdę ważne jest, aby upewnić się, że wewnętrzne połączenia Wi-Fi są chronione za pomocą oprogramowania zabezpieczającego, aby uniknąć takiego naruszenia.

Jakie oprogramowanie zabezpieczające jest dostępne dla drukarek?

Drukarki Xerox

Firma Xerox zaleca oprogramowanie McAfee, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi hakerów. Oprogramowanie ConnectKey wysyła ostrzeżenie informujące, że pliki w drukarce zostały naruszone.

Zawiera ono również konfiguracje ograniczające potrzebę ręcznej aktualizacji oprogramowania w celu radzenia sobie z nadchodzącymi zagrożeniami.

Innym rodzajem oprogramowania zalecanym dla drukarek Xerox jest Cisco, które oferuje bezpieczną zewnętrzną łączność e-mail, szyfrującą przesyłanie danych między drukarkami wielofunkcyjnymi a zewnętrznymi serwerami poczty. Oznacza to, że serwery pocztowe są chronione podczas przesyłania plików cyfrowych.

Drukarki Samsung

Drukarki Samsung oferują program Secure Login Manager, który uniemożliwia ludziom dostęp do drukarek wielofunkcyjnych. Można skonfigurować identyfikatory i hasła oraz PIN-y, aby uzyskać dostęp do urządzenia, tworząc dodatkową barierę bezpieczeństwa dla plików graficznych lub wszelkich przechowywanych dokumentów.

Ponadto funkcja drukowania poufnego uwzględnia ryzyko pozostawienia drukowanych stron bez nadzoru na drukarce, ponieważ każdy może je odebrać. Drukarki Samsung wstrzymują nadsyłane zadania do czasu, aż odbiorca będzie czekał przy urządzeniu. Dopiero po wprowadzeniu kodu PIN zadanie może zostać bezpiecznie dostarczone do właściwych rąk.

Drukarki HP

W drukarkach HP Enterprise wbudowane jest oprogramowanie, które chroni urządzenie i automatycznie wykrywa ataki. Drukarki te potrafią nawet "wyleczyć się" z wirusa!

Jednym z przykładów jest Enterprise M506dn, który zawiera funkcje ochrony danych. Oprócz sprzętu, firma HP opracowała wiele programów na zamówienie, które pomagają uczynić drukarki bezpieczniejszymi, bardziej intuicyjnymi i prostszymi w obsłudze.

Jakie dodatkowe środki mogę podjąć, aby chronić swoją drukarkę?

- Ustaw uprawnienia sieciowe na swoim komputerze, aby ograniczyć kto może zarządzać zadaniami drukowania i mieć do nich dostęp.
- Zadania drukowania, które są przechowywane w urządzeniu, powinny być szyfrowane.
- Aktualizuj oprogramowanie drukarki, jeśli nie jest ono jeszcze wbudowane w urządzenie.
- Użycie funkcji, które pokazują nazwę użytkownika i czas dla każdego zadania drukowania w celu śledzenia informacji dla celów bezpieczeństwa

Miejmy nadzieję, że ten post pokazuje, dlaczego bezpieczeństwo drukarki jest tak ważne.

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020