Poniedziałek, 15 lipca 2024

Poradnik zakupowy: Zanim kupisz drukarkę

2 września 2020

Kupno nowej drukarki dla Twojej firmy nie powinno być pochopną decyzją.

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drukarki dla Twojej firmy, w tym łączność, pojemność, rozmiar i ogólnie rzecz biorąc, jak bardzo jest ona funkcjonalna.

Aby dowiedzieć się, jak wybrać drukarkę, która wytrzyma próbę czasu, należy rozważyć te rzeczy przed zakupem:

Pojemność i szybkość

Jeśli pracujesz w stosunkowo dużej firmie, jest szansa, że potrzebujesz pracowitej, wydajnej drukarki o dużej pojemności, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas, jeśli chodzi o ładowanie papieru.

Przed zakupem określ, ile papieru do drukarki używasz każdego miesiąca, a następnie zacznij szukać drukarek o pojemności, która jest bardziej dostosowana do Twoich wymagań.

Alternatywnie, dostępne są drukarki dla małych firm, które mogą zaspokoić potrzeby osób posiadających tylko kilku pracowników.

Drukarki laserowe Samsung są prawdopodobnie jednymi z najbardziej niezawodnych urządzeń dla zapracowanych biur ze względu na ich przystępną cenę, kompaktową konstrukcję i funkcje łączności.

Funkcje łączności

W dzisiejszych czasach, gdy pracownicy drukują z tabletów lub telefonów komórkowych, funkcje łączności są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Jeśli do Twojej drukarki ma dostęp wielu użytkowników, powinieneś przyjrzeć się modelowi z połączeniem sieciowym, aby móc drukować z wielu urządzeń. Jeśli jednak planujesz korzystać z drukarki tylko z jednego urządzenia, proste połączenie USB może być bardziej efektywne pod względem czasu i kosztów.

Wymagania wyjściowe

Kiedy kupujesz drukarkę, ustal do czego będziesz jej używał.

Potrzebujesz jej do dzikich, żywych odbitek? A może po prostu potrzebujesz czarnego tuszu do podstawowych dokumentów roboczych?

Jeśli to drugie, to może drukarka mono byłaby idealnym, bardziej przystępnym cenowo rozwiązaniem dla Twojej firmy.

W przypadku pierwszej z nich, lepiej byłoby zainwestować w kolorowy model atramentowy, który może przynieść doskonałe rezultaty przy jednoczesnej akceptacji znacznie cięższych nośników, takich jak broszury.

Jednostki wykańczające mogą być potrzebne dla tych, którzy drukują całą gamę nośników, takich jak dokumenty wymagające dziurkowania, składania czy nawet zszywania.

Rozmiary nośników

Dla tych, którzy regularnie potrzebują dużych wydruków, dostępne są specjalne wielkoformatowe drukarki, na których można cieszyć oczy.

Czy wiesz, że wydruk A3 zapewnia o 141% większe pokrycie niż dokument A4?

W firmie Printerland dostępne są modele przystosowane do obsługi większych nośników.

Użytkownicy

Innym kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba użytkowników, którzy będą wymagali drukarki.

Jeśli w ciągu dnia roboczego wiele osób będzie potrzebowało dostępu do drukarki, warto zainwestować w model o dużej pojemności i większej prędkości drukowania, aby zwiększyć wydajność.

Przydatne są również funkcje łączności, ponieważ umożliwiają wielu użytkownikom drukowanie z dowolnego miejsca, zarówno za pośrednictwem komputera stacjonarnego, jak i innego urządzenia elektronicznego.

Drukarka kolorowa lub monochromatyczna

Jedną z najprostszych decyzji przy wyborze drukarki jest to, czy potrzebujesz modelu mono czy kolorowego.

Jeśli rzadko korzystasz z modelu kolorowego, najlepiej będzie zainwestować w model mono, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na kosztach eksploatacji w nadgodzinach.

Funkcjonalność

Drukarki wielofunkcyjne są najlepszym przyjacielem biznesu. Te podstępne urządzenia łączą w sobie do czterech funkcji w jednym - kosmicznego świętego i oszczędzającego gotówkę.

Jeśli jesteś na rynku drukarek, skanerów, faksów i kopiarek, weź pod uwagę urządzenie wielofunkcyjne, tak jak w przypadku niektórych, masz wbudowane wszystkie te funkcje.

Urządzenia wielofunkcyjne są bardzo przystępne cenowo, biorąc pod uwagę ich zakres funkcji, jednak jeśli nie potrzebujesz niektórych z nich lub jesteś zadowolony z istniejących urządzeń wolnostojących, wówczas standardowy model drukarki może być dla Ciebie idealny.

Pojemność biurowa

W małym biurze, przestrzeń może być trudna do zdobycia.

Zanim kupisz drukarkę, wymierz, gdzie chcesz ją umieścić. Stamtąd będziesz miał lepszy pomysł, na jaki typ drukarki powinieneś się zdecydować, ponieważ będziesz wiedział, co możesz umieścić.

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020