Wtorek, 5 grudnia 2023

Cztery wskazówki dotyczące konserwacji drukarki biznesowej

11 września 2020

Niestety, miejsce pracy Twojej firmy będzie musiało być regularnie czyszczone, aby pył nie wpływał na wydajność maszyn, a tym samym na produktywność Twoich pracowników. Być może jednak nie zdawałeś sobie sprawy, że Twoja drukarka będzie wymagała odpowiedniej konserwacji, aby zapobiec uszkodzeniu lub awarii maszyny.

W tym artykule przedstawiliśmy cztery wskazówki, które pokazują, jak należy konserwować drukarkę, a także techniki, które można wykorzystać w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia przestojów w pracy maszyny:

Regularnie czyścić

Jednym z najprostszych sposobów na konserwację drukarki biznesowej jest jej regularne czyszczenie. Użyj niestrzępiącej się szmatki do wytarcia zewnętrznych części urządzenia, aby upewnić się, że kurz nie jest gromadzony.

Z czasem nagromadzenie się kurzu może spowodować, że drukarka stanie się nieskuteczna. Jest to spowodowane tym, że kurz może powodować zatykanie się wkładów z atramentem wewnątrz urządzenia, dlatego też czyszczenie drukarki powinno stanowić kluczowy element rutynowej konserwacji.

Należy zachować ostrożność podczas samodzielnego czyszczenia wnętrza urządzenia. Często wykwalifikowany inżynier będzie w stanie oczyścić wewnętrzne części drukarki, a w przypadku próby samodzielnego obrócenia urządzenia w celu jego wyczyszczenia, istnieje ryzyko unieważnienia gwarancji producenta.

Aktualizacja oprogramowania

W ramach rutynowej konserwacji należy również zaktualizować oprogramowanie, które jest uruchamiane przez drukarkę. Gdy producent udostępni aktualizację oprogramowania, należy jak najszybciej zainstalować ją na drukarce i komputerze, aby zwiększyć wydajność konfiguracji.

Jeśli nie aktualizujesz regularnie oprogramowania drukarki, istnieje również ryzyko, że wydajność będzie wolniejsza, co może utrudnić produkcję firmy.

Bezpieczeństwo drukarki

Nieużywanie aktualnego oprogramowania może mieć wpływ na bezpieczeństwo drukarki. Ponadto, jeśli nie są dokonywane aktualizacje oprogramowania sieciowego zalecane przez producenta, istnieje ryzyko, że poufne dokumenty wpadną w niepowołane ręce.

Istnieje szeroka gama drukarek HP, które zostały nazwane "najbardziej bezpiecznymi drukarkami na świecie". Producent oferuje ścisłe bezpieczeństwo dzięki serii regularnych aktualizacji oprogramowania, dlatego ważne jest, aby Twoja drukarka była zawsze aktualizowana za pomocą oprogramowania wydanego przez producenta.

Używaj oryginalnych materiałów eksploatacyjnych

Jeśli chodzi o odkupienie materiałów eksploatacyjnych do drukarki, może się okazać, że niektóre wkłady atramentowe działają wydajniej niż inne. Dlatego należy używać wyłącznie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek, które są produkowane przez tego samego producenta.

Atramenty i wkłady z tonerem innych firm mogą powodować błędy w pracy urządzenia, takie jak zatkany atrament i niższy standard druku, a także mogą unieważnić gwarancję. Z tego powodu należy używać wyłącznie oryginalnych wkładów, rozważając dobrą konserwację drukarki.

Należy je wyłączyć, gdy nie są używane.

Wyłączanie urządzeń, gdy nie są one używane, może mieć dramatyczny wpływ na zużycie energii w Twojej firmie. Wyłączanie drukarki, gdy jesteś poza biurem, może również pomóc w utrzymaniu wysokiego standardu Twojego urządzenia.

Gdy drukarka jest włączona w sieci, w jej wnętrzu nadal generowane jest ciepło, które może powodować zatykanie się wkładów z atramentem. Całkowite wyłączenie drukarki może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, a niektóre maszyny mają wbudowany "tryb uśpienia", aby temu zapobiec.

Jak widać, konserwacja drukarki nie musi być długim zadaniem. Po prostu poświęcenie kilku minut tygodniowo na czyszczenie drukarki może stanowić ogromną różnicę i ograniczyć ryzyko negatywnego wpływu na Twoją firmę.

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020