Sobota, 23 września 2023

Co brać pod uwagę wybierając drukarkę bezprzewodową?

21 listopada 2019

Przygotowując się do zakupu drukarki zwykle z niechęcią myślimy o dziesiątkach kabli łączących je z zasilaniem, a także z urządzeniami, które mają z nimi współpracować. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie możemy mówić o sposobie na to, aby zredukować plątaninę przewodów. Idealnym rozwiązaniem okaże się w takim przypadku sięgnięcie po sprzęt bezprzewodowy. Jeszcze nie tak dawno drukarki podłączano do komputera wyłącznie na kablu. Tymczasem dziś możemy mówić o coraz większej popularności modeli bezprzewodowych. Warto dowiedzieć się więc, jak wybrać drukarkę Wi-Fi i które charakterystyczne dla niej parametry okażą się najbardziej istotne z naszego punktu widzenia.

Na zakup jakiej drukarki najlepiej jest się zdecydować?

Atramentowa drukarka Wi-Fi zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że jej zakup nie generuje dużych kosztów. Znakomicie sprawdza się przy tym tak podczas drukowania zdjęć, jak i przenoszenia na papier obrazów. Nawet kupując jeden z tańszych modeli nie musimy obawiać się, że będzie się on charakteryzował niewystarczającą rozdzielczością, a choć koszt eksploatacji takiej drukarki nie należy do najmniejszych, jeśli zdecydujemy się na zastosowanie zamienników tuszu, z pewnością nie będziemy mieli problemu z jego istotnym ograniczeniem.

Jeśli zdecydujemy się na bezprzewodową drukarkę laserową musimy liczyć się z tym, że będzie ona droższa w zakupie. W praktyce oznacza to, że przeważnie mamy w jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie nie w domu prywatnym, ale w firmie. Swego rodzaju rekompensatą za wysokie koszty zakupu wydają się te, które generuje praktyczne wykorzystanie urządzenia, są one bowiem nieco niższe. Nie można jednak zapominać, że wiele zależy do tego, z jakim urządzeniem mamy do czynienia i na drukowanie jakich dokumentów się zdecydujemy. Najtańsze rozwiązania mogą sprawić, że niska będzie również jakość druku, co jest sporym utrudnieniem dla kupujących.

Na jakie aspekty zwracać uwagę podczas zakupu?

Gdy decydujemy się na zakup drukarki bezprzewodowej, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to, aby była ona urządzeniem sprawdzonej marki. Jeśli wejdziemy w posiadanie urządzenia oferowanego przez niezbyt cenionego producenta, szybko może okazać się, że zaczniemy żałować tego wyboru. Owszem, początkowo będziemy mieli wrażenie, że udało się nam zaoszczędzić spore pieniądze, szybko jednak okaże się, że oszczędność jest jedynie pozorna.

Innym wyznacznikiem jakości sprzętu jest jakość samego druku. Tu dobrze jest przestrzegać zasady zgodnie z którą im wyższa jest rozdzielczość drukarki, tym lepiej dla nas, jako jej potencjalnych użytkowników. Słabsze drukarki nie są tymi, które należy od razu skreślać, należy jednak liczyć się z tym, że przydają się przede wszystkim do prac biurowych oraz wtedy, gdy pojawia się konieczność wydrukowania dokumentów.

Także obsługa drukarki nie jest bez znaczenia, gdy chcemy odczuwać zadowolenie z dokonanego przez nas wyboru. Im bardziej jest więc intuicyjna tym lepiej i to tak pod względem interfejsu, jak i rozmieszczenia przycisków.

Image
Drukarki

Grafit Imperialny

2 lutego 2021

Image
Drukarki

Rodzaje drukarek

30 września 2020