Niedziela, 20 czerwca 2021

Poznawanie... Lois Ho z Pebble Stationery Co.

7 stycznia 2021

Pilnowanie własnego biznesu, liczenie ołówków, wiadomość ze strony internetowej przeszkadzała nam. Lois chciała wiedzieć, czy możemy chcieć porozmawiać...

Przesłuchiwaliśmy Lois Ho, kobietę stojącą za Pebble Stationery Co. sfotografowaną tutaj z mężem, Joohnem.

Co kryje się za twoim pomysłem?

W Pebble Stationery Co, wierzymy w naukę i kreatywność i aby to wspierać, zaprojektowaliśmy piękne, minimalistyczne, dobrze wykonane produkty, które są zabawne i łatwe w użyciu, a także łatwo dostępne.

Naszą pasją jest wspieranie kreatywności i nauki na całym świecie, zwłaszcza tych, którzy jej potrzebują, dlatego zobowiązaliśmy się do przekazania ołówka dziecku w potrzebie za każdą sprzedaną przez nas paczkę notesów Tomoe River. Po naszej pierwszej kampanii Kickstarter, byliśmy w stanie przekazać 200 ołówków dla szkoły podstawowej w Nepalu, który został poważnie dotknięty trzęsieniem ziemi w 2015 roku. To było wspaniałe uczucie móc to zrobić! Dla kogo są wasze książki?

Dla każdego, kto uwielbia papeterię. W szczególności, zaprojektowaliśmy nasz pierwszy zeszyt z myślą o ludziach, którzy używają kieszonkowych notesów. Ludziom, którzy cenią sobie przenośność i większą liczbę stron, (zawsze przenosiliśmy rzeczy przez zeszyty, ponieważ zbyt szybko je wykańczaliśmy). Zdecydowaliśmy się również na zszywanie naszych zeszytów, ponieważ byliśmy niezdarni i ciągle zaczepialiśmy się o palce i drapaliśmy długopisy o zszywki, które są częściej używane w tym rozmiarze zeszytu. Wybraliśmy proste, niedopowiedziane, minimalistyczne podejście, aby ludzie mogli dostosować nasze produkty do swojego stylu i potrzeb. Czy robicie notatki?

TAK! Mój stary szef skarżył się, że robię za dużo notatek. Akt pisania pomaga mi pamiętać i rozumieć rzeczy. Jeśli tego nie zapiszę, nie będę tego pamiętał. Tak zaczynałem w introligatorstwie, a potem w końcu, dlaczego założyłem własną firmę notatnikową. Przeszedłem przez tyle zeszytów, że robiły się one naprawdę drogie, więc zacząłem robić swoje własne.

Co dalej?

Naprawdę chcemy rozszerzyć nasz asortyment. Zaczęliśmy od małych, aby najpierw przetestować wodę, więc chcemy najpierw poszerzyć naszą ofertę. Rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym wydawnictwem, co jest naprawdę ekscytujące. Opiszcie się w trzech obiektach

Ekspres do espresso (zawsze zaczynam dzień od kawy)

Pióro wieczne (to jest to, czego używam każdego dnia)

Książka (zawsze coś czytam) Notatnik, Notes App czy oba?

Tylko notatniki.

Co masz teraz w etui na ołówek?

Wszystko poza Ballpointem! Z jakimi trzema sławnymi osobami, (żywymi lub martwymi), chciałbyś zjeść kolację?

To było trudne pytanie.

Angela Merkel - jest taką inspiracją jak silna, wykształcona kobieta, która wywodzi się ze środowiska naukowego, aby dostosować się i doskonalić w innym środowisku pracy, (to daje mi nadzieję, że jako absolwentka nauki!)

Jamie Oliver - nauczył mnie gotować (poprzez swoje programy i książki). Uwielbiam jego przepisy kulinarne, więc chętnie bym wybrał jego mózg.

Mary Beard - jestem największą historyczną frajerką - uwielbiam uczyć się o historii, więc chciałabym dowiedzieć się od niej więcej osobiście, zawsze uważałam jej filmy dokumentalne i książki historyczne za ujmujące i interesujące.

Jaka jest najlepsza rzecz w miejscu, w którym mieszkasz? (Australia)

Pogoda jest świetna! Dziś jego 26 stopni (C), słoneczne niebo z lekką morską bryzą.

Co jest twoim najcenniejszym dobytkiem?

Poza moim psem (nie jestem pewien czy jest "opętaniem") powiedziałbym, że moim Nakayasem. Uwielbiam je wszystkie, zwłaszcza Dorsal Fin 2.

Gdzie są twoje ulubione spoty z papierami firmowymi w internecie?