Sobota, 24 lipca 2021

Filary wspólnoty

20 listopada 2020

Prototyp Norderly z pewnością spławił moją łódkę, a wieczne pióra też mi się podobały, tak bardzo, że naprawdę chciałem spróbować następnej wersji. Z bezbłędną aplombą, wersja z siatką punktową wpadła do skrzynki na listy... ale nie jestem skłonny narzekać. Wkrótce zdałem sobie sprawę, że kropki są idealne dla wytrzymałego, praktycznego, praktycznego stylu get-stuff-done, który Norderly tak dobrze enkapsuluje. Oto dlaczego.

Po pierwsze, papier jest tak samo dobry - więc bez problemu radzi sobie z dużymi mokrymi piórami wiecznymi. Jeśli chodzi o mnie, to jest to ogromny kleszcz w pudełku.

Po drugie, nie ma też nic przeciwko odrobinie eleganckiego grafitu. To będzie przydatne, gdy się w norweskiej Arktyce szkicowania wilków, w których okolicznościach jeden atrament może zamarznąć. Ponadto, prawdopodobnie może poradzić sobie z list zakupów, ale niech wszyscy udają, że jesteśmy na szlaku canis vulpis, prawda?

Po trzecie, kropki ułatwiają szkicowanie, niezależnie od narzędzia, które wybierzesz, aby znak z. Aby sprawdzić tę hipotezę, miałem okazję szkicować jeden z filarów Trondheim w katedrze St. Hugh - czy jest to jeden z filarów Lincolna w katedrze w Nidaros? Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, ale tak czy inaczej, średniowieczni kamieniarze prowadzili handel między wilkami a fiordami i to jest fascynująca myśl. Z odpowiednim zestawem, można zrobić wszystko.

Rękaw, który chroni Norderly w drodze do Ciebie, przy okazji, ogłasza, że "pusta strona może przewyższać każdą technologię". Nie sposób nie podziwiać brawury, czyż nie? Nie tylko pisanie technologii, notatki; każda technologia. Jednego dnia robi notatki na temat tego, jak rozwijają się młode i zaczynają dołączać do stada na swoich wypadach przez las, a następnego służy jako orbitalna platforma startowa. "Całkiem pewne, że przepisy Trade Descriptions będą z tym w porządku - ale może lepiej zrobić własne badania.